Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /hosting/www/sbkomplet.cz/oldweb/core/model/modx/modcachemanager.class.php on line 580
Návod pro přípravu pracovní stanice | SB KOMPLET
Zde se nacházíte:

Nový návod pro přípravu pracovní stanice se systémem SB KOMPLET

Návody a postupy, Instalace, EET

Příprava prostředí stanice

Pro správnou funkčnost SB KOMPLET vyžaduje, aby před jeho instalací bylo na každé stanici nainstalováno, případně nakonfigurováno několik povinných součástí. Kontrolu stavu je možné provádět opakovaně v modulu nastavení, přes položku menu „SB KOMPLET“ — „Test prostředí“.

 

Běhové prostředí .Net a knihovny MS Xml

Na všech stanicích je třeba nainstalovat prostředí .Net 4.0, .Net 4.6.2 a knihovnu MS XML 6.0. Tyto součásti je možné získat na našem ftp serveru nebo stáhnout přímo ze stránek Microsoftu.

.Net 4.0

/sbwin/Servis/dotnet/dotnetfx40_full_x86_x64.exe

.Net 4.6.2

/sbwin/Servis/dotnet/ndp462-kb3151800-x86-x64-allos-enu.exe

MS Xml 6.0

/sbwin/Servis/MS Xml/msxml6.msi
/sbwin/Servis/MS Xml/msxml6_x64.msi

Komponenty COM

SB KOMPLET používá dvě knihovny modelu COM, které se nacházejí v  programové složce SB_Prg. Jde o soubory „SBNetLib.dll“ a „SBNetLib_4.6.2.dll“. Tyto knihovny se standardně registrují automaticky. Avšak v případě, že uživatel nebo aplikace nemá k jejich registraci dostatečná oprávnění, případně je jejich registrace z jakékoliv příčiny neúspěšná, je třeba ji provést ručně.

K registraci knihoven COM je nezbytné mít oprávnění administrátora, případně ji provést pod administrátorským účtem. To se týká i okna příkazové řádky, ze které je registrace vyvolávána.

 1. Nejjednodušším způsobem ruční registrace je načtení reg souboru příslušné knihovny, která se nachází v programové složce SB_Prg. Jedná se o soubory „SBNetLib.reg“ a „SBNetLib_4.6.2.reg“. Na oba stačí poklepat myší nebo stisknout klávesu „Enter“ a následně potvrdit všechny dotazy.

 2. Na 64-bitových systémech může nastat problém s přenosem mezi 32 a 64 bitovou větví registru. Pokud tedy načtení výše uvedených reg souborů nepomůže, k dispozici jsou soubory „SBNetLib x64.reg“ a „SBNetLib_4.6.2 x64.reg“, které jsou nasměrovány přímo do 32-bitové větve „Wow6432Node“. Postup načtení zůstává stejný.

 3. Další možností je registrace pomocí nástroje RegAsm.exe. V programové složce SB_Prg jsou k dispozici dávkové soubory „SBNetLib.bat“ a „SBNetLib_4.6.2.bat“, které provedou registraci příslušné knihovny. Podmínkou je hotová instalace prostředí .Net viz výše. Registraci je možné provést i přímo z příkazové řádky pomocí příkazů:

  C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\RegAsm.exe %~dp0SBNetLib.dll
  C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\RegAsm.exe %~dp0SBNetLib_4.6.2.dll

  Registraci je třeba spouštět ze složky, obsahující příslušné knihovny, nemusí to však nutně být programová složka SB KOMPLETu.

  Poznámka:  Zástupné znaky „%~dp0“ (0 je nula) operační systém nahradí cestou k aktuální složce. Tyto znaky je možné nahradit absolutní cestou ke knihovně.

 4. Poslední možností je spuštění modulu „Nastavení“ s oprávněním správce. Přes kontextové menu pomocí pravého tlačítka myši a volbou „Spustit jako správce“. Nebo vytvořením zástupce s nastavenou vlastností „Spustit jako správce“. (Na zástupci pravé tlačítko, volba „Vlastnosti“, záložka „Zástupce“, tlačítko „Upřesnit“) V tomto režimu je ale třeba, spouštět samotnou aplikaci „SBWSet.exe“ a nikoliv jen spouštěč „SSBSet.exe“. A to nad správným kořenovým adresářem SB KOMPLETu.

Následně vyvoláním kontroly prostředí přes položku menu „SB KOMPLET“ à „Test prostředí“ vyvoláte registraci a následnou kontrolu jejího výsledku.

 

Písma

Pro tiskové výstupy jsou používány speciální zúžené varianty písem Arial a Courier. Tato písma musí být na každé stanici nainstalována do systému Windows. V případě, že při instalaci použijete instalační balíček pro stanice „SBLanSetup.exe“, fonty se nainstalují a zaregistrují automaticky. Další možností je instalace pomocí balíčku „InstFonty.exe“, který se nachází v programové složce SB_Prg. Pokud však stanici konfigurujete ručně nebo se při instalaci vyskytne nějaký problém, je třeba z programové složky SB KOMPLETu ručně naistalovat 8 souborů písem.

Jedná se o soubory:

 1. ARINCE.TTF
 2. ARINCEB.TTF
 3. ARINCEBI.TTF
 4. ARINCEI.TTF
 5. CECOUR.TTF
 6. CECOURBD.TTF
 7. CECOURBI.TTF
 8. CECOURI.TTF

Instalaci je možné provést poklepáním na příslušný soubor nebo volbou „Nainstalovat“ v kontextovém menu vyvolaném pravým tlačítkem myši. Na starších verzích systému Windows je možné instalaci provést z „Ovládacích panelů“, položka „Písma“.

 


Zde se nacházíte:
KONTAKTY

čekáme vaši zprávu

Napište nám

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR, viz odkaz v patičce


Sledujte nás na:

© 2017 H&M DataSoft spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů